تولید محتوای وبلاگ چیست و چطور به سئو سایت کمک می کند؟

تولید محتوای وبلاگ

تولید محتوای وبلاگ یکی از روش‌های بازاریابی درونگرا برای تامین نیازهای مخاطبان آگاه است.

مخاطب این روزها در معرض انبوهی از اخبار و اطلاعات قرار گرفته و از این رو دیگر جذب تبلیغات و پیام‌هایی که به معرفی صرف کالا و خدمات شما می‌پردازد نمی‌شود.

شمابه جای اینکه تمام تلاش خود را بکنید که مخاطب را به سمت خود بکشانید باید شرایطی را فراهم کنید که مخاطب احساس کند به سمت شما آمده و اوست که همه کارها را می‌کند و در نهایت تصمیم می‌گیرد از خدمات و محصولات شما استفاده کند.

تولید محتوای وبلاگ بخشی از فرآیند بازاریابی محتوایی است که به تحقق این هدف کمک می‌کند. در ادامه با این مطلب سایتم در مورد محتوای وبلاگ همراه باشید.

تولید محتوای مصاحبه چطور باید باشد؟

معنا و مفهوم تولید محتوای وبلاگ

بلاگ پست یکی از قدرتمند ترین انواع محتوااست که می‌تواند به جذب مخاطب کمک کند.

معمولا وب سایت‌ها بخشی به نام «مقالات» دارند که در بخش بالای منوی سایت قابل مشاهده هستند. تقریبا پایه و اساس کلیه کارهایی که در راستای تولید محتوا و بازاریابی به این روش صورت می‌گیرد به این بخش و محتوایی که برای پست‌های بلاگ تهیه می‌شود بستگی دارد.

موضوعات مختلفی می‌توانند سوژه تولید پست‌های شما باشند، معمولا مقاله‌ها جنبه خبری و‌آموزشی داشته یا به پرسش‌های مخاطبان پاسخ می‌دهند.

این پست‌ها راه ارتباطی خوبی با مخاطب به شمار می‌آیند و اگر در جلب نظر او موفق عمل کنند، در میان کاربران سایت بیشترین محبوبیت را خواهند یافت.

با رعایت اصول صحیح نوشتن و تولید محتوای وبلاگ منظم و باکیفیت تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش داشته و به آگاهی هرچه بیشتر مخاطب از برند کمک می‌کند.

تولید محتوای وبلاگ و اصول آن

اهمیت تولید محتوای وبلاگ

مشتری همه چیز یک کسب و کار است و اگر مشتری نباشد درآمدی نخواهد بود و شما محکوم به نابودی خواهید بود.

فروش تنها در سایه جلب اعتماد مخاطب روی می‌دهد، تولید محتوای وبلاگ می‌تواند به افزایش تعامل شما با مشتریان بالقوه و بالفعل کسب و کارتان کمک کند، همچنین به برندتان هویت بخشیده و در نهایت  شما را حرفه‌ای‌تر و متخصص‌تر جلوه دهد. اعتماد میوه این تلاش است که در نهایت به فروش بیشتر منجر خواهد شد.

راه های موفقیت تولید محتوای وبلاگ

هنگام تولید محتوا برای وبلاگ حتما باید هدف گذاری مشخصی داشته باشید و سپس از لحاظ کمی مشخص کنید که در هر هفته و یا ماه قصد دارید، چند محتوا را تولید و منتشر کنید.

هر چه اهداف مشخص‌تر و کوتاه‌تر باشد امکان دستیابی به آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. برخی از مهم‌ترین کارهایی که برای موفقیت تولید محتوای وبلاگ می‌توانید انجام دهید عبارت اند از:

 • صداقت و شفافیت یک اصل مهم در هر کاری است هنگام نوشتن مقالات سعی کنید با مخاطب صادق باشید این کار در جلب اعتماد او بسیار موثر خواهد بود.
 • سعی کنید محتوای به روز تهیه کنید و در مورد مسائلی بنویسید که برای مخاطب تازگی داشته باشد.
 • همیشه محتواهایی که قبلا تولید کرده اید را بررسی کنید تا سلیقه و نیاز مخاطب را شناسایی کنید و بتوانید پست‌هایی که او به دنبال آن است را تهیه کنید.
 • تولید محتوا تنها بخشی از کار شما است همچنین باید، اصول سئو را رعایت کنید و نوشته برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود تا تعداد بیشتری از مخاطبان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.
 • استفاده از ابزارهای رایگان گوگل می‌تواند به شما کمک کند، هر روز متوجه نیاز مخاطب شده و بر مبنای موضوعات مورد نیاز محتوا تولید کنید.
تولید محتوای وبلاگ در وب فارسی

ویژگی های محتوای وبلاگ خوب

اصولی که هنگام تولید محتوای وبلاگ باید رعایت شود عبارت اند از:

 • انتخاب کلمات کلیدی مناسب و بر اساس یک تقویم محتوایی
 • تدوین یک استراتژی محتوا براساس شناخت مخاطب و نیاز های او
 • رعایت نظم و تعهد داشتن به تقویم محتوایی
 • انتشار منظم بلاگ پست
 • تولید محتوای سئو شده
 • بررسی عملکرد وبلاگ و سنجش آن

تهیه مطالب طولانی و ارزشمند در کنار استفاده از تصاویر مناسب و با کیفیت همچنین توجه ویژه به محتوای مطالب از مسائلی است که حتما باید درهنگام نوشتن به آن‌ها توجه کنیم.

در نهایت استفاده از تکنیک‌های نوین نوشتن مثل داستان سرایی و رعایت اصول تعریف جذاب یک روایت می‌تواند به تولید محتوای اثر بخش کمک کند.

داستان سرایی یکی از شیوه‌های نگارش محتوااست که به دلیل قدرت بالایی که دارد، به موفقیت استراتژی‌های بازاریابی محتوایی کمک زیادی می کند. مردم داستان‌ها را دوست دارند و راحت تر به آن اعتماد می‌کنند، خوب است از قدرت آن‌ها در تولید محتوای وبلاگ استفاده کنید.

تولید محتوای گزارش چه اصول و قواعدی دارد؟

مراحل تولید محتوای وبلاگ

مراحلی که برای تولید محتوای وبلاگ باید رعایت کنید عبارت است از:

۱.شناسایی مخاطبان هدف

۲.انتخاب موضوع مناسب برای نوشتن یک پست

۳.تعیین کلمه کلیدی متناسب با موضوع

۴.نوشتن متن

۵.سازماندهی کردن نوشته

۶.ویراش محتوا

۷.بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو

۸.نوشتن تیتر مناسب برای مطلب

۹.انتشار محتوا

۱۰.بررسی میزان استقبال مخاطب از نوشته و گزارش گیری

راهکاری ساده برای آن ها که نویسنده نیستند

همانطورکه از این نوشته بر می‌آید تولید محتوا به ویژه نوشتن مطالب پست‌های وبلاگ به ویژه مطالب تخصصی جذاب و کاربر پسند کار ساده ای نیست و به تخصص و مهارت‌های زیادی نیاز دارد.

اگر نویسنده نیستید و از عهده تولید مستمر محتوا برای سایت خودتان بر نمی‌آیید جای نگرانی نیست. با برون سپاری این فرآیند و واگذاری آن به افرادی که در این کار تخصص و مهارت دارند، می‌توانید در سریع‌ترین زمان به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

شاید انتخاب یک کارشناس مناسب کار ساده‌ای نباشد اما اگر انتخاب عاقلانه ای داشته باشید، می‌توانید با تولید محتوای خوب و اثر بخش کسب و کارتان را متحول کنید.

نتیجه گیری

تولید محتوای وبلاگ یک کار کاملا تخصصی است که دارای مراحل مختلفی بوده و نیاز به صرف وقت و دقت بالا دارد.داشتن یک سایت جذاب و پربار که مخاطب از آن لذت می‌برد در جلب اعتماد مشتریان و انتخاب آن ها تاثیر زیادی دارد.

حقیقت این است که سایت مرجع و پایه اصلی تمامی اقداماتی است که در بازاریابی محتوا انجام می‌شود و پست‌های وبلاگ مهم‌ترین قسمت سایت است که در تولید محتوا به آن اهمیت زیادی داده می‌شود. با هزینه کردن دراین بخش می‌توانید به ثمر رسیدن تمام استراتژی محتوایی خود را تضمین کنید.

درباره نویسنده

شهرزاد کیافر

بیش از ۱۰ ساله در زمینه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنم و در این وب سایت قصد دارم تجربیاتم را به عنوان داستان سرای کسب و کار شما با علاقه‌مندان به اشتراک بگذارم. از اینکه مطالب سایت من رو مطالعه می کنید متشکرم.

1 دیدگاه

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

دسته‌ها

شهرزاد کیافر

بیش از ۱۰ ساله در زمینه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنم و در این وب سایت قصد دارم تجربیاتم را به عنوان داستان سرای کسب و کار شما با علاقه‌مندان به اشتراک بگذارم. از اینکه مطالب سایت من رو مطالعه می کنید متشکرم.

برقراری ارتباط با من

شما به راحتی می توانید با من در ارتباط باشید. کافیه از یکی از راه های زیر من را دنبال کنید.